Šlapimo nelaikymas po gimdymo
Šlapimo nelaikymas po gimdymo tai yra labai subtili problema, kuri moteriai suteikia labai daug nemalonumų ir nepatogumų. Be to, ne tik psichologinių. Šios patologijos dažnumas nėštumo metu, tiek ir po gimdymo sudaro apie 30-60 procentų. Tačiau daugeliu atvejų šlapimo nelaikymas gali savaime praeiti. Jei po gimdymo jūs nesulaikote šlapimo, tokiu atveju yra būtina įvertinti kiek laiko praėjo po gimdymo. Įprastai pogimdyvinis laikotarpis trunka 1,5 mėnesio, kai moters organizmas vėl pradeda normaliai funkcionuoti, tai yra atsistato daugelio organų ir sistemų funkcionavimas, kuris buvo prieš gimdymą. Todėl tą 1,5 mėnesio šlapimo nelaikymo neverta gydyti. Nereikia kelti jokių sunkumų, rekomenduojama reguliariai mankštinti šlapimo pūslę, taip pat reikia sukurti palankias sąlygas šlapimo takų sistemos funkcionavimui. Šlapimo nelaikymas po gimdymo turi būti gydomas, kai baigiasi pogimdyvinis laikotarpis, o patologiniai simptomai išlieka. Pagrindiniai gydymo tikslai yra sumažinti šlapimo nelaikymo aktus, sumažinti tarp jų esančius intervalus, padidinti šlapimo pūslės tūrį, pagerinti moters gyvenimo kokybės lygį. Šlapimo nelaikymas gali būti gydomas keliais būdais, tai yra konservatyviai ir taip pat operatyviai. Jei yra pastebimas šlapimo pūslės hyper aktyvumas, tokiu atveju yra paskiriamai preparatai, kurie atpalaiduoja šlapimo pūslę. Jei priežastis yra nepakankamas šlapimo pūslės arba uretros sfinkterio funkcionavimas tokiu atveju yra būtina naudoti preparatus, kurie pagerina tonusą. Chirurginis gydymas yra efektyvus jei yra pastebimas stresinis šlapimo nelaikymas po gimdymo. Šiuo metu yra naudojama mažos invazijos metodika, kai yra naudojamos sintetinės medžiagos.
Šlapimo nelaikymas po gimdymo gali kamuoti dėl įvairių priežasčių, tačiau visos jos yra susijusios su netinkamu jungiamojo audinio funkcionavimu. Taip nutinka todėl, kad kolageno kiekis esant šlapimo nelaikymui labai stipriai krenta. Ši ypatybė pasireiškia tik esant deriniui su tam tikrais faktoriais. Tai yra tokie faktoriai, kaip nėštumas ir gimdymas, hormonų balanso sutrikimas, moters amžius. Todėl kuo moteris vyresnė bus gimdymo metu tuo didesnė tikimybė, kad ją kamuos šlapimo nelaikymas. Ypatingai jei jūs atsižvelgsite į paveldimumą, bei sumažėjusį kolageno kiekį. Taip pat yra pastebima tiesioginė priklausomybė tarp gimdymo skaičiaus ir šlapimo nelaikymo susidarymo. Jei jūs gimdėte 3 arba daugiau kartų tokiu atveju šios ligos patologija yra didesnė. Jei moteris nėra gimdžiusi tokiu atveju šlapimo nelaikymo susidarymas yra menkai tikėtinas, o štai gimdžiusias moteris toks negalavimas kamuoja kur kas dažniau, net trys kartus dažniau. Taip pat beveik analogiška situacija yra ir tuo atveju jei buvo atliktas cezario pjūvis. Labai dažnai visą situaciją apsunkina hormoniniai pakitimai.
Tačiau yra ir tyrimai, kurie dažnai tokio ryšio net nepastebi. Jei moterį kamuoja šlapimo nelaikymas po gimdymo, tokiu atveju yra būtina įvertinti laiką, kuris praėjo nuo vaiko gimdymo. Juk įprastai visi šie negalavimai turi išnykti po 1,5 mėnesių, kai moters organizmas vėl pradeda tinkamai funkcionuoti tokiu pat būdu kaip viskas vyko ir prieš gimdymą. Jei jūs kamuoja toks negalavimas pamėginkite sumažinti kofeino kiekį, kadangi yra įrodyta, kad kava pasižymi šlapimą skatinančiu poveikiu. Ir svarbiausia jei moterį kankina toks negalavimas kaip šlapimo nelaikymas po gimdymo ilgiau nei 1,5 mėnesio yra būtina kreiptis į gydytoją, jei šlapinimosi metu jūs jaučiate skausmą arba deginimą. Tokie simptomai rodo, kad jūs kamuoja infekcija. Jei jūs šlapimo nelaikymas kamuoja ilgiau nei šešis mėnesius nežiūrint į visas jūsų pastangas ir atliekamus pratimus tai būtinai papasakokite gydytojui ginekologui.