XXI amžius atnešė ne tik didesnę pažangą, bet ir dar daugiau ligų, bakterijų, todėl žmonių imunitetui vis sunkiau atsilaikyti, kai jis energiją gauna iš maisto su tiek daug chemijos… Dėl šios priežasties gausėja alegriškų žmonių, vėžininkų, silpnėjant imunitetui išaugo iš kvėpavimo takų liga sergančių žmonių skaičius. Todėl astmininkai turi vis didesnes gretas. Kas nuo to pasikeitė? Rodos, kol patys nesergame, tai niekas nepasikeitė, o tiems, kas susirgo, nepamainomais draugais tapo inhaliatoriai. Juos astmininkai turi nešiotis visur ir visada. Inhaliatoriai yra nedideli, todėl juos nešiotis nėra jokių problemų. Inhaliacijas sėkmingai galima daryti tiek namuose, tiek darbo aplinkoje. Kadangi astma yra tokia liga, kuri atsiranda ne dėl apsileidimo, tai sirgti astma ir naudotis inhaliatoriais nėra jokios gėdos. Galbūt astmininkams nepatgu tik dėl kitų žmonių žvilgsnių, jei jie inhaliaciją pasidaro viešoje vietoje, tarkime, laukdami autobuso. Tai nestebina, nes silpnumas gali užeiti bet kada ir inhaliaciją, kad neištiktų rimtesnis astmos priepuolis reikia atlikti iškart. Astmininkams dėl to visai nerūpi, ar juos tuo metu mato 5 žmonės ar 50 žmonių. Jei jau reikia, tai reikia. Inhaliatoriai išgelbsti ir tada problemų nėra. Jei ir būtų kokių komentarų iš aplinkinių, jie tik parodytų savo kvailumą ir netoleranciją sergantiesiems. Tai būtų be galo nejautru. Ypač turint omenyje, kad ir pats komentatorius gali bet kurią dieną susirgti ir pats. Deja, medikai dar neturi galimybės nustatyti, kada žmogus susirgs astma, ar iš viso ja susirgs. Todėl, ar asmeniškai jums ateityje bus reikalingi inhaliatoriai, nėra kaip nuspėti.
Inhaliatoriai dažniausiai yra paskirami gydytojo, kai šis nustato tai esant būtina. Inhaliatoriai naudojami sergant ne tik astma, bet ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Jie gali padėti net ir susirgus sinusitu, kvėpavimas palengvės. Gyvenimo kokybė visai kita, kai galima kvėpuoti lengvai ir kai jautiesi apsunkusia, skaudančia galva… Niurzga būti visą dieną ir kartinti kietiems gyvenimą savo bloga nuotaika nesinori, tad visada ieškome išeities iš esamo padėties, stengiamės pagerinti sveikatos būklę. Sveikata – didžiausias žmogaus turtas, be kurio tikrai nesinori gyventi. Už pinigus gali nusipirkti vaistų, bet pačios sveikatos nenusipirksi, jei jau sergi, tai sergi ir ne visada įmanoma pasveikt.
Laimei inhaliatoriai bent jau palengvina sunkią astmininko dalią. O šiaip astma sergantis asmuo gali gyventi pilnavertį gyvenimą. Turėti darbą, susikurti šiemą, turėti vaikų. Gali pramogauti kartu su visais ir gyvenima kaž kokių didelių problemų nejaučia. Svarbu, kad inhaliatoriai būtų laiku papildomi ir inhaliacijos būtų daromos pagal gydytojo nurodymus. Dažniausiai sudaromas grafikas, kas kiek laiko inhaliatoriai turėtų būti naudojami. Gydytojo nurodymų laikytis būtina ir savivaliauti čia negalima. Negalimas, nes sveikata – ne žaidimas, neverta rizikuoti. Kas gi keltų riziką didžiausiam savo turtui? Antro gyvenimo nėra, bent jau tai neįrodyta, todėl turime branginti šį, kurį turime dabar. Ir galvoti reikia ne tiek apie ateitį, o gyventi šia diena, nes niekada negali būti tikras, kad sulauksi rytojaus. Dažnai dėl tos pačios priežasties žmonės yra raginami būti su savo mylimais žmonėmis ir savo neišsakytus jausmus atskleisti tiems, kuriems tie jausmai yra skirti. Jei mylite slapta kokį žmogų, pasisakyte, kas žino, gal jis taip pat puoselėja kokius jausmus, o jei iki tol jūsų nepastebėjo, tai po prisipažinimo žinos apie jus.