Dermatito gydymas
Kontaktiniu yra vadinamas bet kuris dermatitas, kurį sukėlė kokios nors medžiagos, kurios kontaktuoja su oda. Kontaktinis dermatitas gali būti paprastas arba alerginis. Ir vienas ir kitas gali būti aštrus, pusiau aštrus ir chroniškas. Paprastas kontaktinis dermatitas yra sutinkamas dažniau nei alerginis. Jo atsiradimo priežastis tai yra toksinių medžiagų poveikis, epidermio naikinimas, tai išorinis odos sluoksnis ir odos uždegimas. Daugelį sudirgimą sukeliančių medžiagų žmogus sutinka kasdienybėje, buityje ir darbe. Vieni gali būti silpni dirgikliai, kurie sukelia dermatitą tik tuo atveju jei reguliariai kontaktuoja su oda, pavyzdžiui, plovimo priemonės, valikliai ir tirpikliai. Kitos medžiagos yra ėdžios, kurios gali sukelti dermatitą po vieną kartą patirto kontakto. Nuo paprasto kontaktinio dermatito nėra apsaugotas nei vienas žmogus. Kai yra sergama dermatitu ant odos atsiranda paraudimai, susidaro įtrūkimai, oda išsausėja. Įprastai yra jaučiamas silpnas arba vidutinis skausmas. Dažniausiai šis dermatitas atsiranda ant riešų, veido odos, ypatingai akių vokų. Labai sunkiais atvejais galima pastebėti akių paburkimus, šlapiavimą. Kartais gali atsirasti net skausmingos pūslės. Dermatito gydymas tai odos epidermio atkūrimas ir jo tolimesnė apsauga nuo dirginančių medžiagų. Kai yra sergama chronišku, paprastu dermatitu labai dažnai reikia sumažinti kontaktą su muilu ir vandeniu, reikia naudoti minkštinančias priemones, pavyzdžiui, kremus ir tepalus. Kai yra pažeisti riešai reikia naudoti pirštines. Aštrioje šio susirgimo stadijoje kartais tenka naudoti specialius tepalus. Beprasmiška paskirti kokius nors preparatus jei nėra nustatyta su kokiomis dirginančiomis medžiagomis nutinka kontaktas.
Alerginis kontaktinis dermatitas tai yra alerginė reakcija, kurią sukelia kokia nors medžiaga. Ši reakcija gali vystytis tiek po vienkartinio kontakto su alergenu, pavyzdžiui, kai kuriais augalais. Tiek ir tuo atveju jei odą medžiaga veikia reguliariai, pavyzdžiui, kvepalai. Kontakto vietoje pradžioje atsiranda labai stiprus niežėjimas, o vėliau atsiranda bėrimas. Kadangi kontaktas su alergenu gali atsirasti net po ilgo laiko, labai dažnai nepavyksta nustatyti kontakto datos. Chroniškas alerginis kontaktas gali trukti mėnesius, o kartais net metus. Tose odos vietose galima pamatyti paraudimus, bėrimus ir šlapiavimą. Lokalizacija gali priklausyti nuo ligą sukėlusių priežasčių. Kai yra atliekamas dermatito gydymas gali būti naudojami blokatoriai. Norint, kad gydymas būtų sėkmingas reikia išsiaiškinti kas sukelia alergiją ir ją reikia pašalinti. Yra taip pavadinami dirgikliai, kurie gali sukelti paprastą dermatitą. Tai yra trintis, spaudimas, radiacija ir temperatūros poveikis. Kiekvienas prisimena nudegimą, kurį jam sukelia dilgelė. Paprasti kontaktinio dermatito simptomai atsiranda labai greitai po kontakto su dirgikliu.
Papildomi dirgikliai gali sukelti uždegimą tik asmenims, kurie yra labai jautrūs. Yra kalbama apie tokias ligas kaip alerginis dermatitas. Sensibilizatorių kiekis, kurie dirgina odą yra labai didelis ir jų kiekis vis labiau auga. Tai gali būti kremai, cheminiai buityje naudojami elementai ir taip toliau. Alerginis kontaktinis dermatitas, priešingai nei paprastas, vystosi ne iš karto po poveikio. Alerginei reakcijai yra reikalingas tam tikras laikas. Odos pakitimo sritis gali išeiti už kontakto rėmų. Sergant alerginiu dermatitu visas dėmesys yra fokusuojamas alergeno išreiškimui. Jis aiškiai jūsų paklaus koks yra jūsų gyvenimo būdas, profesinė rizika, kosmetika, kurią jūs naudojate ir kitų klausimų. Kai yra alerginis dermatitas jis įprastai išnyksta. Jei reikia yra atliekami alerginiai bandymai. Kur kas sudėtingesnis yra atopinio dermatito gydymas. Ši liga turi būti gydoma stebint kvalifikuotam dermatologui, naudojant antiseptinius preparatus ir taip toliau.