Žvynelinė – baisi liga, tačiau pagydoma, tik reikia gydymo metu paskirtų instrukcijų laikytis nuolatos, o ne kartais. Ligos požymiams pasitraukus nereiškia, kad liga negali vėl pasireikšti. Kas ja serga, tas sirgs visada, nes visiškai pašalinti ligai metodai dar nesukurti. Žvynelinės gydymas labiausiai susijęs su mityba ir su paveldimumu. Dažniausiai šia liga serga tie, kas savo šeimoje, giminėje turėjo sergančių žvyneline, pavyzdžiui, tėvai, seneliai. Deja, ši liga perduodama, bet gerai, kad neužkrečiama. Kad ir kaip nepatraukliai atrodo žvynelinė, ja sergančių asmenų bijoti nereikia, jiems reikia padėti. Ar jums kas nors jau sakė, kad žvynelinės gydymas įmanomas ir be vaistų? Tai tikra tiesa. Yra hemeopatinis gydymas, kurio metu atliekami specialūs tyrimai pacientui, nustatoma individuali dieta ir vos per kelis mėnesius visą gyvenimą kamavusi liga dingsta. Tereikia griežtai laikytis gydytojų nurodymų. Dažniausiai pacientai nesimuliuoja, nes puikiai žino, kas bus, jei nesilaikys duotos dietos – žvynai vėl atsiras…. Tai tikrai šiurpu ir nesergančių šia liga reakcija į liga besergančiais nėra itin tolerantiška. Todėl žvynelinės gydymas yra būtinas norint gyventi pilnavertį gyvenimą ir savimi pasitikėti. Šią ligą žmonės slepia po drabužiais, tikisi, kad niekas nepastebės, bet tiesa, ta, kad negydoma liga plinta ir oda žvynais luptis gali pradėti per visą kūną. Tiems žvynams nukritus oda būna labai raudona ir žmogus atrodo dėmėtas. Tai anaiptol neprideda pasitikėjimo, kai reikia eiti į viešumą.
Tuokiantis prisiekiama, kad kartu bus būnama ir ligoje, ir sveikatoje, tačiau kas būna, kai sutuoktiniui pasireiškia žvynelinė? Negydoma liga atrodo baisiai, žmogus ne tik jaučia diskomfortą dėl prastai atrodančios odos, prastai jaučiasi visas organizmas. Mat žvynelinė ne tik sukelia niežėjimą, sausėjimą ant odos, bet ji prasideda ne odoje, o organizmo viduje. Dėl to ir būtinas organizmo valymas, dietos. Kas būtent gąsdina sutuoktinius? Visų pirma tai, kad liga yra paveldima, bijoma, kad planuojant šeimos pagausėjimą vaikučiai taip pat sirgs žvyneline, nes vienas iš tėvų serga. Tai yra gana svari priežastis skyryboms, jei meilė nėra pakankamai stipri. Kitais atvejais, kai nesiskiriama, pasitaiko, kad pora nusprendžia vaikų neturėti, tačiau netvirtiems santykiams tai taip pat iššūkis. Nesergantis toje poroje žvyneline ir nesusirgs, kaip jau minėjome, tai paveldima, o ne užkrečiama liga. Tačiau, jei visada trokšta turėti savo vaikų, o ne įvaikintų, tai žvynelinė yra šiokia tokia kliūtis. Drąsios moterys net ir turėdamos žvynelinę, ją pagydžiusios, gimdo. Kaip tai vyksta? Po to, kai žvynelinės gydymas baigtas, dieta tęsiasi, nėštukė privalo labai griežtai laikytis naujai sudarytos dietos, kitų nurodymų, kad vaikelis gimtų nesirgdamas žvyneline. Gimęs vaikas nuo mažumės turi laikytis sveikos mitybos principų, tada yra didelė tikimybė, kad net ir jam užaugus liga nepasireikš. Tik tokio naujai gimusio žmogaus visas gyvenimas turi būti pagrįstas sveika mityba, sveika gyvensena, o ne tik vaikystė.
Dėl ko suyra šeimos? Jei šeimoje grožio suvokimas yra grindžiamas tik išoriniais dalykais, tai neestetiškai atrodanti žvynelinė sumažina patrauklumą sergančiam asmeniui. Kai tarp dviejų žmonių nebegali būti traukos, tai intymus gyvenimas apkarsta, o jis juk yra šeimyninio gyvenimo dalis. Todėl svarbu, kad mylimas žmogus būtų mylimas ne vien dėl išvaizdos. Tik tai padeda šeimą išlaikyti kartu, kol sergantysis įveikia ligą iki to laipsnio, kad oda vėl atrodo normaliai.