Šlapimo nelaikymas yra labai opi problema ir kas blogiausia, apie ją dar nėra garsiai kalbama. Galima drąsiai teigti, jog šlapimo nelaikymas vyrams yra tik dar didesnė problema, nei moterim. Nepaisant to, kad vyrai yra skaitomi stiprioji – tokios temos jiems yra pernelyg jautrios ir jie paprastai yra linkę tiesiog užsidaryti savyje. Moterys, jos paprastesnės. Joms nėra gėda kreiptis į savo ginekologę ir aiškiai bei tvirtai išdėstyti visas problemas. Taip yra surandamas greitesnis problemos sprendimo būdas. Vyrams reikėtų iš to tik pasimokyti. Na. O kol kas, kviečiame tiesiog pasiskaityti šią informaciją. Galbūt, kai informacijos turėsime daugiau, tai ir tas šlapimo nelaikymas vyrams nebus tokia jau didelė tragedija.
Daugumai žmonių yra gėda apie tai šnekėti, kadangi tai yra laikoma „vaikiška liga“. Tačiau reikia suprasti, jog ne Jūs tai kontroliuojate, o tam tikra jūsų kūno disfunkcija ir Jūs jokiais būdais nesate dėl to kaltas. Juk nedarote to tyčia. Šlapimas gaminasi inkstuose. Šlapimtakiais jis nukeliauja į šlapimo pūslę. Šis organas yra tiesiog, kaip raumenų maišelis. Kuris prisipildęs, yra pasiruošęs keliauti į šlaplę, o tada ir galutinai pasišalinti. Tuo metu dalis raumenų atsipalaiduoja, tam, kad šlapimas galėtų netrukdomai išbėgti. Kartais nutinka taip, kad dėl kai kurių neurologinių priežasčių, atsipalaidavimas įvyksta ne laiku, ar per dažnai. Tada ir atsiranda tokia problema, kaip šlapimo nelaikymas.
Yra keletas veiksnių, kurie prisideda prie taip vadinamos naktinės suaugusiųjų enurezės. Šeimos gydytojui pirmiausia reikėtų atidžiai su Jumis pasikalėti ir sužinoti šiek tiek daugiau apie Jūsų šeimos istoriją. Yra įrodymų, jog šis sutrikimas yra paveldimas. Kitas veiksnys gali būti hormoninis sutrikimas. Tiksliau ADH hormono sutrikimas. Jis yra atsakingas už signalo inkstams davimą, kad būtų sumažinamas šlapimo išskyrimas. Paprastai, kūnas instinktyviai gamina daugiau šio hormono, tam, kad mes išvengtumėme naktinio šlapinimosi problemos. Taigi šlapimo nelaikymas dar būna ir tiems asmenims, kurių organizmas gamina per mažai minėtojo hormono. Būna atvejų ir kai organizmas gamina ADH, tačiau inkstai į tai nereaguoja ir toliau gamina tą patį kiekį šlapimo. Perteklinis šlapimas turi kažkaip pasišalinti ir dažnai tai įvyksta nevalingai.
Šlapimo nelaikymas dažnai pasireiškia ir tiems asmenims, kurių šlapimo pūslė yra mažesnio dydžio, nei įprasta. Taip pat yra atsiradęs ir toks terminas, kaip šlapimo hiperaktyvumas, kada netinkamai dirba visi žmogaus raumenys. Prie šios problemos dar labai stipriai gali prisidėti ir per didelis kofeino, ar alkoholio vartojimas. Šalutinius požymius gali sukelti net ir migdomieji vaistai, raminamieji vaistai, ar kokie nors kitokie psichotropiniai medikamentai.
Problemų gali būti tikrai įvairių. Jos gali būti susijusios su prostata (vyrams), o moterims vyresniame amžiuje – su žemiau nusileidusia gimda. Ši problema gali būti labai nesunkiai ir greitai išsprendžiama per gimdo pakėlimo operaciją.
Šlapimo nelaikymas gali prasidėti netikėtai ir kai kuriais atvejais tai yra tik šalutinis kokios nors ligos požymis. Pavyzdžiui, gali būti, kad nelaikysite šlapimo, jei susirgsite šlapimo takų infekcija, pūslės uždegimu, šlapimo takuose atsiras akmenų. Tai laikina ir praeina tada, kai įveikiate šias ligas. Kartais taip nutinka ir kai atsiranda kokių nors neurologinių sutrikimų, anatominių pakitimų, jei susergate prostatos vėžiu, šlapimo pūslės vėžiu, arba obstrukcine miego apnėja. Patys sau skirti gydymo vis tiek negalėsite, todėl pirmiausia Jums reikia pasilankyti pas savo gydytoją.